/Files/images/vchitel/хімія.jpg

Хівренко Ганна Олександрівна

Досліди, експерименти. До цих слів швидко звикали ті, хто приходив на уроки до біолога Хівренко Ганни Олександрівни. Та як не досліджувати! Поле діяльності - прекрасна теплиця, майже оранжерея. І чого тут тільки не вирощували: різноманітну розсаду овочів, прянощі, а про квіти то й годі було казати. Їх було справжнє море видів, кольорів, своїх, рідних і з «чужинських країн», як казала технічка неня Маруся, яку прозвали так за надзвичайну доброту і вміння бути в курсі абсолютно усіх справ.

Все починалося з уроку, де вчителька викладала ази теми, вводила вихованців у чарівний світ живих організмів, знайомлячи із законами незвичних перетворень в рослинному світі. Бурхливі дискусії біля дошки, докази, якісь формули, і, звісно, невтішні і блискучі результати. А потім було тепличне царство, і речення, писані чорнильними ручками з дряпучими перами, перетворювалися на зелений дивосвіт із п’янкими пахощами. Тут був центр експериментів, місце тихої розмови, спостережень і великих круглих очей. Тут розкривалися секрети, реалізовувались ідеї через безкінечні досліди. І в цьому раю царювала вчителька. Учні, захоплені ідеєю «що на Марсі будуть цвісти яблуні» самі намагалися чаклувати над рослинами.

Її учениця Кіщенко Раїса стала першим переможцем, учасницею республіканської науково-практичної конференції, де представляла результати своєї роботи «Особливість вирощування рослин гідропонним методом в умовах шкільної теплиці». А вже потім поїздки на ВДНГ, показ кращих результатів праці і інші перемоги. Пройде час, і на шкільному небосхилі з’явиться нова зірка, дослідник кактусів - Ярослав Авєкін, якому допомагатиме новий вчитель-біолог Смолкіна Ніна Миколаївна. Із одного кактуса до великої колекції, з простого досліду до багатьох наукових робіт проляже його дорога в серйозну науку. І сьогодні він - студент Одеського університету ім.Мєчнікова, незмінний активний учасник Міжнародних наукових конференцій студентів та аспірантів, які проходять на базах найпрестижніших вищих навчальних закладів України. Він автор статей, які друкуються у збірниках «Молодь і поступ біології». Саме він є зразок для тих, хто бажає ще в школі серйозно займатися наукою.

Попередня - Вверх - Наступна
Кiлькiсть переглядiв: 355

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.